Aktuality

Nový zdroj materiálů pro výuku cizích jazyků www.sustaenable.eu přináší téma trvalé udržitelnosti života do výuky cizích jazyků. Tvůrci aktivit vycházejí z předpokladu, že tato problematika ovlivňuje život každého z nás, a proto se jedná o ideální téma pro výuku jazyků.

Jana Brabcová se v článku zamýšlí nad motivací jednotlivců k celoživotnímu vzdělávání a zažitými vzorci, které je od vzdělávání mnohdy odrazují.

Mgr. Jana Brabcová

Fond dalšího vzdělávání (FDV), příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV), sdružuje informace, znalosti a odborníky, kteří prostřednictvím smysluplných projektů pomáhají potřebným na trhu práce. Typicky jde o absolventy bez praxe, rodiče na i po rodičovské dovolené, osoby starší 50 let, osoby se zdravotním postižením či dlouhodobě nezaměstnané. V letech 2012 až 2015 FDV realizoval na dvě desítky projektů a s těmi nejvýznamnějšími chce odbornou veřejnost seznámit prostřednictvím této brožury.

Internetová reklama, základy práva, umění prezentovat, ekonomie a marketing, dějiny světa. Pro ty, kteří si chtějí během prázdnin rozšířit obzory, připravila Aliance pro otevřené vzdělání pět tipů na zajímavé vzdělávací příležitosti pod vedením odborníků z oboru. Ty je možné využít nejen pro profesní rozvoj, ale i pro pochopení současného světa.

Rozcestník