Aktuality

Článek pojednává o tom, jak digitalizace ovlivňuje vzdělávání dospělých. Jakým způsobem se digitální technologie prosazují ve vzdělávání dospělých a jaké jsou v českém prostředí hlavní příčiny jejich relativně pomalého

Vláda chce vyčlenit až miliardu a půl na vzdělávání zaměstnanců. Od července mohou firmy žádat o příspěvky na jazykové nebo třeba počítačové kurzy. Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízí podnikům i živnostníkům od půl milionu až do deseti milionů korun. Víc šancí budou mít malé a střední firmy a také ty, které zacílí na lidi starší padesáti čtyř let.

V pondělí 11. července startuje šetření o vzdělávání dospělých. Bude se týkat 7 800 domácností. Proškolení tazatelé ČSÚ je budou s žádostí o vyplnění dotazníku oslovovat až do 16. ledna 2017.

Jedním z cílů Fondu dalšího vzdělávání a platformy Koopolis je podporovat spolupráci expertů z různých oblastí dalšího vzdělávání (DV) a iniciovat odbornou diskusi na aktuální klíčová témata.V tomto snažení nezůstáváme pouze online, ale vytváříme také příležitosti k osobnímu setkávání, navazování partnerství a sdílení zkušeností. Jednou z těchto příležitostí bylo první diskusní setkání KOOPOLIS ŽIVĚ, které se konalo ve středu 8. června 2016 u příležitosti mezinárodního Dne rozvoje a vzdělávání dospělých.

Brněnská konference pořádaná Centrem Euroguidance a Ústavem pedagogických věd Filozofické fakulty Masarykovy univerzity hledala odpovědi na otázku, jak zprofesionalizovat kariérové poradenství u nás.

Rozcestník