FAQ

Rozšířené možnosti

Pro vytvoření nového příspěvku musíte být registrovaní a přihlášení. Pak si zvolte sekci, do které Váš příspěvek patří. Rozcestník Vám napoví, co která sekce obsahuje. Když vstoupíte do příslušné sekce, po kliknutí na tlačítko Vytvořit příspěvek se otevřete formulář, přes který příspěvek vložíte. Jak vytvořit profil své instituce v sekci Přehled institucí, je popsáno v otázce Jak mohu na Koopolis prezentovat svou instituci?

    Ke vkládání příloh a obrázků slouží tzv. Schránka. Vybraný soubor nejprve nahrajete do této schránky, která na Koopolis představuje Vaše osobní úložiště. Poté ve Schránce zaškrtnete soubor, který chcete vložit jako přílohu nebo obrázek přímo v textu. K souborům nahraným do Schránky pak budete mít snadný přístup z jakéhokoliv počítače.

    Abychom zaručili odbornost a věcnost platformy, procházejí nově vložené příspěvky kontrolou a schválením se strany Správce Koopolis, který může jejich autory požádat o opravu nebo doplnění. Zároveň také Správce při této kontrole odstraní možné překlepy a zkontroluje vložené odkazy.

      Pro jednoduchou orientaci je veškerý obsah na Koopolis členěný do tematických sekcí. Nejrychlejší cestou, jak vyhledat na Koopolis požadovanou informaci, je využití pole pro vyhledávání, které je umístěno v pravé horní části menu. Po zobrazení výsledků vyhledávání máte k dispozici podrobnější formulář. V něm je možné, kromě vyhledávaných hesel, používat také řadu filtrů a možností řazení výsledků. Každý příspěvek na Koopolis navíc obsahuje sadu klíčových slov, jejichž rozkliknutí Vám zobrazí všechny další příspěvky, které obsahují dané klíčové slovo nebo jeho synonyma. Klíčová slova jsou zároveň jedním z parametrů, jak filtrovat výsledky v podrobnějším formuláři pro vyhledávání.