Knihovna

Rozšířené možnosti

Vývoj vzdělávacích technologií v roce 2018

Uveřejňujeme článek, který shrnuje předpokládaný vývoj vzdělávacích technologií v roce 2018 na základě vyjádření amerických expertů pro eSchool News. Autorem textu je Bořivoj Brdička, článek je součástí modulu Spomocník Metodického portálu RVP.CZ.

Praha 16. ledna 2018 – Eduína je ocenění zaměřené na inovativní projekty v českém formálním i neformálním vzdělávání. Cenu vyhlašuje každý rok EDUin. V letošním roce dochází k navázání spolupráce s programem Generácia 3.0 slovenské nadace Pontis. Díky nově zapojené Citi Foundation jako významnému donorovi bude v rámci iniciativy Pathways To Progress podpora oceněných mnohem rozsáhlejší.

Představujeme vám první vydání video beduina. Každý týden pro vás připravíme krátké shrnutí, ve kterém představíme to nejdůležitější a nejzajímavější z toho, co se předchozí týden událo v oblasti vzdělávání.

Otevřeli jsme nominace pro další ročník ceny Eduína, která podporuje jednotlivce i projekty zavádějící inovace ve vzdělávání Praha 18. ledna 2018 – V katalogu ceny Eduína je již více než 300 inovativních projektů, které ve snaze oživit české vzdělávání vymysleli a zrealizovali jednotlivci, školy, vzdělávací organizace i firmy. Otevřeli jsme nominace pro další ročník, do 8. února přibývají zájemci o ocenění za rok 2017. Novinkou letošního roku je akcelerátor Eduína Zoom, který podpoří 3 vybrané projekty roční asistencí při rozvoji jejich projektu a finanční prémií v hodnotě 100 tisíc korun.

Cedefop publikoval výsledky výzkumu, který se snažil shromáždit názory Evropanů na odborné vzdělávání a přípravu. Mají občané Evropské unie představu o tom, co je odborné vzdělávání a příprava, jaké s ním mají zkušenosti a jak vnímají jeho atraktivitu a efektivitu? Článek přináší přehled nejdůležitějších zjištění.

Praha, 23. listopadu – Politická nejistota týkající se nejasnosti a trvanlivosti budoucí podoby vlády soustředí pozornost na spekulace o politických vyjednáváních a možných variantách. Bez ohledu na to, jaká vláda vznikne, zda získá důvěru a jak dlouho případně vydrží, je nutné připomínat, že ve vzdělávací politice existují priority, které je nutno naplňovat. Přinášíme souhrn toho, co by nemělo chybět ve vládním prohlášení.

Přečtěte si zpravodaj beduin, který přináší shrnutí toho nejpodstatnějšího, co se za uplynulý týden odehrálo v oblasti vzdělávání

Disertační práci Stephena Hawkinga si během prvních hodin po zveřejnění stáhlo přes šedesát tisíc zájemců, což však univerzitní servery nevydržely a archiv vědeckých prací tak zatím není příliš dostupný. Cambridgeská

Největší vydavatel e-booků na světě, společnost Bookboon, právě vydala nový titul o strategiích celoživotního učení pro firemní vzdělávání a rozvoj. Knihu napsal profesor Dr. Nick Van Dam, který je ředitelem globálního vzdělávání ve společnosti McKinsey.

Už 31.10.2017 startuje v Brně další ročník úspěšného veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Stejně jako v předchozích letech, můžete na Gaudeamu navštívit stánky mnoha škol a univerzit.